E-shop na prvých 90 dní ZADARMO

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O Shopify

Obraty internetových obchodov zažívajú raketový rast. Podobným tempom ale rastie aj ich množstvo a konkurencia na trhu. E-commerce láka čoraz viac nových spoločností, ktoré sa snažia odhryznúť aspoň časť z lákavého koláča. Prispieva k tomu aj fakt, že založenie funkčného e-shopu je dnes záležitosťou niekoľkých desiatok minút. Stačí zvoliť vhodnú platformu, párkrát kliknúť a je hotovo. Pomyselnú špičku v tomto odbore predstavuje spoločnosť Shopify.com.

Tobias Lütke, Daniel Weinand, a Scott Lake sa v domovskej Kanade roku 2004 rozhodli založiť vlastný internetový obchod s vybavením pre snowboarding. K veľkej nevôli však zjsitili, že žiadna z dostupných platforiem ich zámerom nevyhuje. A pretože Lütke vyštudoval odbor programovanie, rozhodol sa navrhnúť vlastné riešenie. O dva roky neskôr oznámili spustenie projektu Shopify.com, ktorý počas viac ako 16 rokov prenikol medzi elitu v oblasti riešení pre e-commerce.

Už v roku 2009 bolo uvoľnené API umožňujúce vytvárať mobilné aplikácie a ponúkať ich prostredníctvom Shopify App Store. V priebehu ďalších rokov ponuka funkcií Shopify neustále rástla. Spoločnosť vytvorila riešenie pre ľahký príjem platieb kartou, uzavrela exkluzívne partnerstvo s firmami Amazon a Apple, ktoré umožnili prezentovať predajcom zo Shopify svoj tovar na svojich platformách. Postupné zdokonaľovanie systému dokonca viedlo Amazon k tomu, že ukončil vlastnú službu pre online obchodníkov a využil riešenie kanadskej spoločnosti.

Kým v roku 2014 využívalo platformu niečo málo cez 120 000 obchodníkov, dnešné dáta už hovoria o viac ako 1 milióna online podnikateľov z viac ako 175 krajín sveta. Získané financie umožnili spoločnosti vykonať akvizíciu celej rady menších spoločností a štúdií, ktoré začlenila do svojho tímu. Ich vedomosti a inovácie využíva na neustále zdokonaľovanie svojich služieb. Veľa partnerstiev uzavretých s najväčšími svetovými sieťami (Google, Facebook, Snapchat) ďalej rozširuje dosah internetových obchodov.

Ceny služieb

Služba Shopify.com je postavená na pomerne jednoduchom modeli v podobe troch odstupňovaných balíčkov. Pred konečným rozhodnutím možno využiť 90-dňovú skúšobnú dobu, počas ktorej sú sprístupnené všetky funkcie platformy. Základný balíček stojí 29 USD mesačne a je určený drobným e-shopom s maximálne dvoma zamestnancami.

Druhá verzia, ktorej predplatné činí 79 USD mesačne už poslúži rastúcim podnikom s regionálnym presahom. Okrem bežných funkcií umožňuje aj tvorbu pokročilejších reportov a správu všetkých potrebných analytík. Mesačné predplatné v hodnote 299 USD mesačne je už určené tým najväčším e-shopom. Súčasťou je kompletná podpora vrátane najpodrobnejších reportov, možnosť externej kalkulácie cien odborníkmi tretích strán či znížené poplatky za online platby.

Produkty a služby Shopify

Shopify.com bola od začiatku koncipovaná ako komplexný servis pre začínajúcich i skúsených podnikateľov. Jej služby sú pre väčšiu prehľadnosť rozdelené do štyroch skupín (Start, Sell, Market, Manage) zahŕňajúcich kompletné fungovanie internetových obchodov. Pokrývajú rozjazd nového podnikania, nástroje pre predaj, marketing a správu. Zákazník dostáva v rámci svojho predplatného prístup ku všetkým z nich a je len na jeho vlastnom uvážení, ktoré využije.

Rozjazd podnikania
Pod záložkou “Start” sa nachádzajú služby, ktoré pomôžu so samotným rozjazdom obchodu. Shopify.com na to ide od piky a pomáha zákazníkom zvoliť vhodný obchodný názov, vytvoriť zaujímavé logo, založiť adresu nového e-shopu a pomocou preddefinovaných šablón a fotografií vystavať prezentáciu, ktorá potenciálnych návštevníkov zaujme. Vďaka prepojeniu s aplikáciou Shopify sa novozaložený e-shop a jeho produkty začnú okamžite zobrazovať návštevníkom.
Predajné nástroje
Založením vlastného internetového obchodu všetko iba začína. Najdôležitejšia úloha spočíva v budovaní komunity spokojných zákazníkov. S tým pomôže široká škála predajných nástrojov. Shopify.com ponúka riešenie určené ako online obchodom, tak organizáciám, pri ktorých e-shop slúži len ako doplnok ku klasickým kamenným predajniam. Tvorbu stránok uľahčuje praktický “drag and drop” nástroj, fyzickým obchodom zase spoločnosť ponúka hardvérové ​​vybavenie v podobe pokladní a odbavovacích systémov.

Prostredníctvom Shopify.com je možné vytvoriť predajné miesto napríklad aj z osobného blogu. Nie je tak problém svoju osobnú stránku obohatiť napríklad o predaj reklamných predmetov. K dispozicii je široká škála predajných kanálov vrátane Facebook Shops, Instagramu, eBay a Amazonu. Jedným kliknutím sa prevádzkovateľ internetového obchodu môže pripojiť do tých najväčšou sietí na svete. Posledným kľúčovým predajným nástrojom z dielne Shopify.com je podpora všetkých možných mien a platobných systémov. Zákazník tak môže zvoliť prakticky akýkoľvek spôsob platby od karty a bankového prevodu cez PayPal až po kryptopeňaženky. Milovníci na mieru šitých riešení si môžu všetky kľúčové súčasti vytvoriť podľa seba.

Marketingové nástroje
Bez adekvátneho marketingu dnes nemôže fungovať prakticky žiadna firma, iba ak by bola jediná svojho druhu na trhu. Ponuka analytických a marketingových nástrojov Shopify.com zahŕňa e-mailing, Google Shopping, Facebook Ads a bezplatnú chatovaciu aplikáciu Shopify Ping.

Shopify E-mail umožňuje ľahko a rýchlo vytvoriť newsletter pomocou bohatej ponuky šablón. Zákazníkov ukladá do databázy kontaktov a poskytuje analytické dáta týkajúce sa úspešnosti zasielaných správ. Začlenením e-shopu do Google Shopping je možné produkty propagovať priamo na hlavnej stránke najslávnejšieho vyhľadávača. Produkty sú synchronizované, takže potenciálni návštevníci majú prehľad o aktuálnej ponuke.

Shopify.com tiež podporuje prepojenie s Facebook Ads. Umožňuje ľahko a rýchlo vytvoriť personalizované marketingové oznámenia a pomáha so správnym zacielením reklamy na požadovaný okruh používateľov.

Nástroje pre správu
Kľúčovou súčasťou každého obchodu sú nástroje pre správu. Zákazník je totiž s nákupom spokojný len vtedy, pokiaľ mu zvolený a zaplatený tovar dorazí v poriadku a rýchlo. Centralizovaný nástroj pre správu objednávok umožňuje všetky požiadavky klientov vybaviť ľahko a rýchlo. Objednávky automaticky kompletizuje, vytvára databázy zákazníkov vrátane ich nákupnej histórie a umožňuje im sledovať objednávku online.

Shopify.com ponúka aj finančnú podporu v rámci modulu Shopify Capital. Ide o financovanie vo forme pôžičky, ktorá pomôže s rozjazdom nového podnikania či s preklenutím horších časov.

Recenzie Shopify

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.