Zľavy na vybrané doménové koncovky

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

Zľava 100% na hosting pri migrácii od konkurencie

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Zľava platí na prvý rok po prechode od konkurencie.
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť
Vyskúšať ZADARMO
100 % Úspešnosť

O Active24

História Active24.sk sa začala písať v roku 1997 v Prahe, kedy ju pod názvom Globe Internet s.r.o. založili Jakub Ditrich a Karel Umlauf. Spoločnosť vstúpila na trh v čase, keď bol internet ešte v plienkach a ponúkala na vtedajšie pomery revolučné hostingové služby. Vďaka tomu sa veľmi rýchlo vypracovala na pozíciu jednotky v tejto oblasti. Medzi jej klientov patrili okrem menších a stredných podnikov tiež firmy ako KFC, T-Mobile alebo najrôznejšie štátne inštitúcie. Obrovský úspech viedol v roku 2004 k vstupu zahraničného kapitálu v podobe nórskej spoločnosti Active 24. Sídlo zostalo v Prahe, názov sa zmenil na súčasný Active24.

Nešlo o posledné zmeny, pretože firma sa nových vlastníkov dočkala ešte niekoľkokrát. V súčasnej dobe patrí dánskemu koncernu Axcel. Za dobu svojej dlhej existencie sa veľmi dobre etablovala na českom a slovenskom trhu. Svoje monopolné postavenie síce vplyvom silnej konkurencie stratila, aj tak sa môže dnes pýšiť hneď niekoľkými úspechmi:

Active24 využíva od roku 2012 služieb dátového centra na pražskom Žižkove o ktorom si vzápätí povieme viac.

Datacentrum Active24.sk

Výstavba dátového centra, ktoré využíva Active24.sk, na pražskom Žižkove bola dokončená roku 2012. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru a lokalite spojené so známym vysielačom nesie príznačné označenie DC Tower. V súčasnej dobe je v centre umiestnených 130 serverových skríň (rackov), pričom každý rack je možné osadiť 30 servermi. Vnútorné dispozície budovy povoľujú umiestnenie až 600 skríň pre servery. Maximálna kapacita centra teda činí približne 18 000 serverov.

Priamo v dátovom centre sa nachádza prepojovací uzol národného peeringového centra NIX.CZ podporujúci 100 Gbps pripojenia. Centrum je pripojené do chrbtovej siete Českých Rádiokomunikácií a chrbtových optických sietí najväčších českých poskytovateľov internetu (T-Mobile, O2, Vodafone, GTS a iných). Týmto je zaistený veľmi rýchly a spoľahlivý prenos v jednotkách Gbps.

Certifikácia TIER III od svetoznámej certifikačnej spoločnosti Uptime Institute garantuje dostupnosť dosahujúcu 99,82 %. Všetky komponenty sú napájané dvojzdrojovo, samozrejmosťou je poctivé zálohovanie a rada bezpečnostných prvkov. Záložné technológie sú z bezpečnostných dôvodov umiestnené v odlišnej lokalite. Zákaznícka podpora funguje 24 hodín 7 dní v týždni. Active 24 tiež avizovala, že od januára 2020 sú jej servery napájané výhradne energiou z obnoviteľných zdrojov.

Vzhľadom na to, že v prípade DC Tower sa jedná o skutočne veľkoryso plánovanú stavbu, nie sú v súčasnosti známe žiadne plány na výstavbu či nákup ďalšej budovy.

Ostatné aktivity Active24

Active24 sa v súvislosti s obchodnými aktivitami svojich zahraničných vlastníkov činí aj v ďalších európskych krajinách. V súčasnej dobe poskytuje hostingové služby napríklad v Španielsku, Nemecku, Veľkej Británii alebo Holandsku. Dlhodobo si udržuje svoje pozície v Českej republike a na Slovensku.

Spoločnosť sa pomerne výrazne angažuje aj na poli charity. Neziskovým organizáciám ponúka svoje služby zdarma vrátane servisu. Z každej registrovanej domény odvádza 1 Kč na konto centra Paraple, ktoré sa zaoberá podporou handicapovaných. Taktiež spolupracuje s nadáciou Wikimedia, venujúci sa rozvoju a prevádzkovanie internetových služieb, do ktorej portfólia patrí napríklad encyklopédia Wikipedia.

Produkty a služby Active24

Webhosting
Základná služba spočíva v zdieľanom webhostingu. Active24.sk svoju ponuku delí do štyroch balíčkov podľa rozsahu ponúkaných možností. Najlacnejšia varianta sa vyznačuje 1 GB voľného miesta a možnosťou vytvorenia jedného webu bez pokročilejších funkcií, skriptov a zabezpečenia. Naproti tomu balíček Expert umožňuje vytvoriť až 10 webových stránok s neobmezeným priestorom pre web (pri využívaní bežným spôsobom) a zodpovedajúcim množstvom výkonu. Nechýba ani obľúbený redakčný systém WordPress.

Za príplatok môžete kúpiť službu Turbo Hosting, ktorá je navrhnutá tak, aby zaisťovala čo najrýchlejšie načítanie stránky. Weby spravujúce citlivé informácie potom môžu využiť služby Web Security Hosting s komplexným zabezpečením, pravidelnou kontrolou všetkých súborov a nástrojmi na odstránenie škodlivých kódov.

Virtual Private Server (VPS) a Virtual Managed Server (VMS)
V dnešnej dobe asi neexistuje poskytovateľ hostingu, ktorý by nepodporoval virtuálne servery. Portfólio Active24.sk obsahuje ako riešenie VPS, tak aj VMS. Virtuálny privátny server (VPS) poskytuje toľko potrebný výkon pre založenie náročnejších webových stránok alebo e-shopu. Nastavenie všetkého potrebného a zisk najnutnejších nástrojov je ale potom v rukách prevádzkovateľov webových stránok. Poskytovateľ sa stará iba o fungovanie samotných serverov.

Nákladnejšia a pohodlnejšia varianta spočíva vo virtuálnom spravovanom serveri (VMS). Hostingová spoločnosť sa okrem funkčnosti hardvéru stará aj o nastavenie a správu SW servera. Majitelia stránok sa tak venujú len webovej časti, ktorú môžu ľahko spravovať prostredníctvom zákazníckeho rozhrania.

Servery od Active 24 sa dajú objednať s operačnými systémami Linux (VPS Linux, VMS Linux) aj Windows (VMS Windows, VMS Windows).

Aplikačné servery (APS)
Majiteľia náročnejších webov vyžadujúcich prepojenie so špeciálnymi Windows aplikáciami môžu siahnuť po aplikačných serveroch. Tie sú navrhnuté s ohľadom na zabezpečenie stabilnej prevádzky najrôznejšieho nadstavbového softvéru, ako sú redakčné alebo účtovné systémy, prípadne programy tretích strán. Aplikačné servery ponúkajú jednoduchú prevádzku aj správu softvéru a, s ohľadom na citlivé dáta, tiež potrebnú mieru zabezpečenia.
Managed servery
Managed servery predstavujú vrchol ponuky Active24.sk. Jedná sa o dedikované fyzické alebo virtuálne servery, ktoré svoj výkon vydávajú v prospech jediného zákazníka. Všetky nastavenia a administráciu možno plne prispôsobiť potrebám a podmienkam konkrétneho prevádzkovateľa stránok. Poskytovateľ tiež ponúka možnosť zostavenia servera a jeho hardvérového i softvérového vybavenia na mieru prostredníctvom jednoduchého online konfigurátora.
Domény
Bez nákupu vhodnej domény by to nešlo. Active24 je trojkou na českom trhu podľa počtu spravovaných aktívnych domén. Zároveň sa pýši veľmi širokou ponukou a okrem obligátnych .sk, .cz, .net či .com zahŕňa tiež trochu exotickejšie kúsky. Za zmienku stojí napríklad dvojica .store a .tech.
Active 24 E-mail a Schránka PLUS
Štandardnou súčasťou ponuky poskytovateľov hostingových služieb sú aj e-mailoví klienti. Aj Active24.sk prichádza s riešením z vlastnej dielne. Schránky ACTIVE 24 E-mail sú navrhnuté pre použitie v počítačoch aj mobilných zariadeniach a podporujú zdieľanie úloh, kalendára a poznámok.
Vyberavejší zákazníci potom môžu siahnuť po nákladnejšie variante zvanej Schránka PLUS. Tá okrem klasického mailu podporuje tiež chat, videohovory a online správu dokumentov. Môže tak poslúžiť ako komplexný komunikačný prostriedok.
Moje stránky
Isté špecifikum spoločnosti Active24.sk spočíva v tom, že okrem poskytovania hostingu navrhuje a sprístupňuje nástroje určené pre správu webu a riadenie jeho dizajnu a obsahu. Záujemcovia, ktorí si túžia vytvoriť osobné webovky môžu siahnuť po nástroji “Moje stránky”. Jeho prostredníctvom si navrhnú ich podobu presne podľa svojich predstáv. Situáciu uľahčuje aj podpora open-source programov všetkých možných tvorcov. Chýbať nemôže napríklad toľko obľúbený redakčný systém WordPress.
E-shopy
Internetové obchody tvoria hlavnú skupinu zákazníkov Active24.sk. Nemožno sa preto čudovať tomu, že spoločnosť sa snaží ich aktivity všemožne podporovať. Príkladom za všetky sú balíková riešenia. Súčasťou Active 24 E-shop sú ľahko modifikovateľné šablóny, marketingové nástroje, analytické systémy, ale aj napojenie e-shopu na EET.

Prostredníctvom WooCommerce, nadstavby redakčného systému WordPress, je možné e-shopu ľahko dodať funkčný dizajn a spravovať jeho obsah. Dôraz je kladený najmä na jednoduchosť, čo ocenia predovšetkým menší klienti, ktorí nemajú za chrbtom robustné IT oddelenie.

Novinky na Active24

  • 19.8.2019 – Active24 zaviedol automatické presmerovanie na HTTPS po úspešnom nastavení Let’s Encrypt certifikátu pre webhosting. Platí to pre Linux hosting aj virtuálne managed servery a managed servery.
  • 31.1.2019 – po akvizícií Active24 spoločnosťou Loopia Group v roku 2018 sa jej sesterskou firmou stala aj slovenská webhostingová jednička WebSupport. Vlastníkom skupiny Loopia je dánska investičná spoločnosť Axcel.

Ďalšie novinky aj zaujímavosti z iných hostingových spoločností, nájdete v sérií Hostingové novinky portálu WebhostingCentrum.

Kontakt Active24

ACTIVE 24, s.r.o.
Vlčkova 8
811 04 Bratislava
Slovenská republika

Active24.sk
Active24.sk blog
Facebook
Twitter

Recenzie Active24

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.