Zľava 10% | Webhosting alebo server

Zľavový kupón Neobmedzená platnosť
mK4jK1LY
33 % Úspešnosť
IBA U NÁS!

Zľavy na domény

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

HostCreators - Neplatné alebo Vypršané Kupóny a Zľavové Kódy

Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

Zľava 30% | Webhosting

Zľavový kupón Expired
30% zľava na WebHosting a PROFI Hosting.
ATOK2023 Použiť kód
100 % Úspešnosť

EU. doména iba za 1,5 EUR bez DPH

Akcia | Zľava Expired
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O HostCreators

Spoločnosť HostCreators.sk vznikla roku 2007. Práve v tejto dobe začínal záujem o tvorbu webových stránok postupne narastať. Už o rok neskôr sa firma chválila hneď dvojicou serverov a záujem zákazníkov neustále narastal. V roku 2013 boli predstavené virtuálne servery, došlo k oddeleniu služieb a výraznému zvýšeniu výkonu vďaka kompletnej modernizácii všetkého vybavenia. Už o dva roky neskôr sa pridal nový serverový klaster. V roku 2018 presiahol počet prevádzkovaných domén hranicu 500.

V súvislosti s rozvojom nových technológií a systémov firma spustila tiež nové GIT nástroje pre vývojárov s funkciou Build & Deploy. V roku 2020 došlo k spusteniu LiteSpeed web servera a LiteSpeed Cache umožňujúcej obslúžiť viac návštevníkov pri rovnakých hardvérových nárokoch. HostCreators.sk bola prvou hostingovou spoločnosťou na Slovensku, ktorá túto technológiu zaradila do svojho portfólia. Okrem toho ponúka najrýchlejšiu inštaláciu WordPressu a požadovaných pluginov aj šablón.

Jadro podnikania spoločnosti stojí na tzv. Multihostingu. Zákazník teda môže na predplatenom priestore prevádzkovať ľubovoľný počet domén. Zámeru zodpovedá aj cenová politika firmy, ktorá obmedzuje len výkon.

Štatistiky k 17.9.2020:

  • 3689 hostovaných domén
  • 1366 zákazníkov
  • podpora vyrieši priemerne 51 tiketov týždenne

Produkty a služby HostCreators

Už z predchádzajúcich riadkov môže vyplývať, že HostCreators.sk na to ide trošku inak ako konkurencia. Úplne chýbajú balíčkové riešenia. Ponuku služieb tvorí webhosting na fyzických a virtuálnych serveroch, predaj domén, WordPress hosting a GIT. Bližšiemu predstaveniu týchto modulov sú venované nasledujúce odseky.

Webhosting
Jadro služieb každej hostingovej spoločnosti logicky spočíva vo webhostingu. V prípade HostCreators.sk zákazník volí iba požadované množstvo voľného miesta. Či už zvolí 1, alebo 50 GB, vždy dostane možnosť založiť neobmedzený počet domén, e-mailových adries aj databáz. Záleží len na tom, akým spôsobom plánuje zakúpený priestor využiť. Počas nákupu je možné využiť počítadlo, ktoré umožňuje zvoliť požadované miesto pre menšie stránky, prezentácie firiem a obchodných spoločností prípadne rovno pre prevádzkovanie internetového obchodu.

Spoločne s priestorom získava klient tiež cloudové úložisko, samostatného e-mailového klienta a WebAdmin rozhranie poskytujúce všetky kľúčové informácie o hostingu, využití kapacít i výkonu. Samozrejmosťou sú pravidelné zálohovanie a zabezpečenie bratislavských serverov zodpovedajúce medzinárodným štandardom.

Firma HostCreators.sk sa ako prvá na Slovensku aj v Českej republike môže pochváliť službou OpenLiteSpeed. Jedná sa o novú generáciu web serverov, ktorá dokáže pri využití rovnakých hardvérových prostriedkov obslúžiť väčšie množstvo webových stránok. Systém je možné zvoliť pri akomkoľvek nákupe hostingu, pričom cena sa zvyšuje na dvojnásobok.

Virtuálne servery
Okrem klasického hostingu na fyzických zariadeniach v Bratislave sa dajú objednať aj virtuálne servery. Ako tradične poslúžia najmä náročnejším zákazníkom, ktorým nevyhovuje zdieľaný priestor, ale zároveň nemajú záujem platiť za dedikované servery. Pri objednávke výpočtového výkonu je možné presne špecifikovať požadovaný počet jadier, kapacitu pamäte RAM a pevného disku, podľa ktorej je následne kalkulovaná výsledná cena. Spoločnosť tiež ponúka štyri prednastavené balíky navrhnuté s ohľadom na najčastejšie požiadavky klientov.
Domény
Keď už HostCreators.sk ponúkajú hostingové služby na neobmedzený počet domén, bolo by zvláštne, keby ich sami neponúkali. Množstvo koncoviek nijako nevybočuje zo súčasných štandardov. Zahrňuje klasiku v podobe .SK, .COM, .CZ, či .EU a za príplatok je možné kúpiť aj doménu iného štátu, prípadne koncovku vystihujúcu odbor podnikania. Za samozrejmú je dnes považovaná aj možnosť bezplatného prevodu domény od iného poskytovateľa.
WordPress Hosting
Systémy pre správu obsahu zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu. Tým zďaleka najpoužívanejším je WordPress. Aj z tohto dôvodu ponúka HostCreators.sk zriadenie WordPress hostingu. Jeho parametre na prvý pohľad zodpovedajú klasickému webhostingu, vrátane výpočtu ceny. Zákazník zvolí priestor požadovanej veľkosti, za ktorý platí. Narozdiel od “štandardného” webhostingu je ale celé prostredie navrhnuté s ohľadom na rýchlu a jednoduchú inštaláciu WordPressu jedným kliknutím. Samozrejmosťou je aj široká paleta dostupných pluginov, z ktorej je možné si vybrať ešte pred samotnou inštaláciou. Ihneď po uvedení hostingu do prevádzky je možné začať publikovať obsah.

WordPress hosting je určený zákazníkom, ktorí zakladajú obsahovú stránku alebo blog, kde sa predpokladá väčšie množstvo publikovaného obsahu. S možnosťou rýchlej inštalácie kvalitného systému pre správu obsahu je ich tvorba a správa oveľa jednoduchšia a pohodlnejšia.

GIT
Tvorba moderných IT projektov vyžaduje dobre navrhnuté, optimalizované a ľahko ovládateľné prostredie. Taká je služba GIT, ktorú spoločnosť HostCreators.sk ponúka všetkým tvorcom nových aplikácií v prostrediach GitHub, GitLab alebo BitBucket. Program vo výstavbe je možné ľubovoľne nakonfigurovať, uložiť na web a pripraviť na spustenie prostredníctvom systému Build & Deploy. Spustenie aplikácie je s ohľadom na stabilitu webe vykonávať v oddelenom priestore, takže nie je potrebné sa obávať výpadkov ani v prípade, že sa niečo pokazí. Kontrolné procesy navyše nedovolia spustenie programu, ktorý by mohol celý web rozhodiť.

Ceny HostCreators.sk

Ako už bolo spomenuté, cenová politika spoločnosti je v prípade webhostingu nastavená odlišne od ostatných hráčov na trhu a zákazník platí len za rezerváciu voľného miesta. Minimum činí 300 MB a vyjde na 0,8 EUR mesačne, zato neobmedzený priestor stojí 5,3 EUR mesačne. Cena WordPress hostingu sa od klasických služieb nijako nelíši a jedná sa o príjemný benefit pre zákazníka. Dvojnásobný výkon WordPress + LiteSpeed je možné mať za dvojnásobnú cenu.

Cena virtuálnych serverov sa pohybuje od 18 do 140 eur mesačne podľa požadovaného výkonu a veľkosti voľného miesta a pamäti. Cena prednastavených balíčkov je od 18,3 EUR za verziu MINI pre osobné stránky a blogy po 55,7 eur pre potreby náročnejších klientov. Všeobecne však platí, že balíčky sú určené najmä menším a stredným klientom. Ani ten najvyšší z nich totiž neponúka dostatočné parametre a je preto vhodné požadovaný výkon zvoliť individuálne.

Novinky na HostCreators

17.9.2020 – HostCreators oslavujú 2 roky pôsobenia na slovenskom hostingovom trhu. Predchádzal tomu ešte 3 ročný vývoj systému pre správu hostingu, infraštruktúry a 10 rokov pôsobenia v oblasti tvorby a správy webových stránok pod značkou WebCreators.

Kontakt HostCreators

WebCreators, s.r.o.
Československej armády 24
974 01 Banská Bystrica
Slovenská republika

HostCreators.sk
HostCreators.sk blog
Facebook
Twitter

Recenzie HostCreators

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.