Neboli nájdené žiadne kupóny ani akcie!

O Envato

Vytvorenie vlastnej webovej stránky, nájdenie vhodnej grafiky alebo šablóny obchodnej prezentácie je dnes otázkou niekoľkých minút. Aj vďaka tomu v zažíva oblasť e-commerce v posledných rokoch nevídaný rast a nové e-shopy sa objavujú doslova ako huby po daždi. Veľkú úlohu v tom všetkom zohrávajú najmä trhoviská, na ktorých sa sústredí práca mnohých amatérov aj profesionálnych kreatívcov z celého sveta. Medzi tie najvýznamnejšie patrí aj Envato, o ktorej sa dozviete viac v profile Envato.com.

Služba Envato Elements, ktorá bola spustená v auguste 2016, patrí k najnovším prírastkom do rodiny austrálskej spoločnosti. Narozdiel od ostatných súčastí trhoviska nie je úzko profilovaná a ponúka od každého niečo. Zaobstarať je tu možné profesionálne fotografie, videomateriály, šablóny, grafiky, prezentácie či webové stránky.

Hlavný rozdiel oproti ostatným platformám z rodiny Envato spočíva vo forme platby za zvolený tovar. Elements stojí na systéme predplatných, po ktorých zaplatení môže zákazník stiahnuť čokoľvek si zmyslí. O tom, že sa tento systém stretne s pozitívnou odozvou zákazníkov bolo možné sa presvedčiť krátko po spustení služby. Už v roku 2018 spoločnosť oznámila prvých 100 000 predplatiteľov. V súčasnej dobe ponúka viac ako 50 miliónov sťahovateľných diel.

Produkty a služby Envato

Envato Elements sú miestom, kde sa koncentruje veľké množstvo rôznorodého obsahu. Forma, rozsah ani estetika nie sú nijako limitované a prispieť svojou troškou do mlyna môže každý, kto má aspoň základné znalosti kreatívnej práce. Jediným kritériom je digitálny charakter materiálu a jeho zmysluplné využitie. Ponuka má celkom 14 samostatných kategórií. Pre potreby tohto textu boli definované tri hlavné okruhy, do ktorých je možné jednotlivé artikle zaradiť.

Banky grafického obsahu
Fotografie, videá, grafické návrhy, 3D modely. Toto všetko Envato Elements ponúka v mnohých podobách. Diela pokrývajú prakticky všetky mysliteľné témy, a nájdu tak využitie ako ilustračné obrázky alebo videá v článkoch. Rovnako dobre ale môžu poslúžiť ako grafické obohatenie PR materiálov významných značiek i malých e-shopov.

Fotobanka obsahuje viac ako 50 miliónov fotografií, ktoré tvoria vyše 99 % celej ponuky trhoviska. Snímky zachytávajú ľudské činnosti, zvieratá, krajinu, mestá, skrátka všetko, čo moderná webová prezentácia často využíva. Pri všetkých je samozrejmosťou vysoké rozlíšenie a zodpovedajúca kvalita. Výberu vhodnej témy, farebného ladenia a atmosféry napomáha kvalitný filter.

Banka ilustračných videí sa od fotobanky odlišuje len tým, že obsahuje videá. Tie sa opäť dotýkajú všetkých možných tém, oblastí a činností. Zábery sa líšia svojou kvalitou, snímkovacou frekvenciou aj dĺžkou. V banke sa nachádzajú kratučké snímky o dĺžke niekoľkých sekúnd, aj hodinové videá zameriavajúce sa na detailný rozbor témy alebo predstavenie krás určitého regiónu.

Tvorcovia grafického obsahu iste uvítajú aj bohatú škálu najrôznejších šablón. Na výber sú predpripravené materiály z oblasti internetovej grafiky, ale aj šablóny jedálnych lístkov, brožúr a prospektov, ktoré je možné podľa ľubovôle upravovať a vytlačiť. Nechýbajú ani tematické 3D modely určené všetkým tvorcom trojrozmernej grafiky.

Zvuk a hudba
Envato Elements nie je trhoviskom s hudobninami a zákazníci by tu márne hľadali CD svojich obľúbených spevákov či skupín. Zvuk a hudba sa tu vyskytujú vo forme, s ktorou je možné ďalej pracovať pri príprave webových stránok, projektov a prezentácií.

Viac ako 40 000 inštrumentálnych nahrávok je možné upravovať podľa ľubovôle. Poslúžia ako zvuková kulisa sprevádzajúca moderné stránky. Použitie zvuku v PR materiáloch totiž preukázateľne zvyšuje ich úspech u sledujúcich. Druhú skupinu hudobných artiklov predstavujú najrôznejšie krátke zvuky a hluky. Poslúžia najmä začínajúcim tvorcom počítačových hier či experimentálnych hudobných projektov, ktorí nemusia strácať čas a peniaze nahrávaním vlastných zvukových stôp.

Prezentácie
Poslednú veľkú skupinu elementov predstavujú návrhy prezentácií. Ponuka obsahuje viac ako 36 000 prevedení a na svoje si prídu študenti spracovávajúci svoju prvú samostatnú hlášku, ale i skúsení obchodníci či manažéri. Šablóny sú navrhnuté pre PowerPoint, Keynote aj Google Slides. Opomenúť nemožno ani možnosť zakúpiť niektorý z fontov, ktorými možno prezentáciu ozvláštniť.

Nechýba tu ani škála dokoupitelných designov pre webové stránky, landing pages alebo administratívne konzoly. Viacmenej absentujú šablóny pre systémy správy obsahu, pretože tie majú svoje miesto na ďalšom z trhovísk platformy Envato – konkrétne na webe ThemeForest.

Súčasťou šablón určených pre prezentáciu sú aj grafické prevedenia e-mailov, Aj v tejto oblasti možno zvoliť hneď z niekoľkých tisícok viac či menej podarených diel.

Ceny služieb

Ako bolo spomenuté vyššie, obchodný model Envato Elements sa vymyká štandardnému poňatiu online trhovísk. Neplatí sa tu totiž za jednotlivé položky, prístup k celému obsahu sa odomyká po zaplatení predplatného. Tento systém sa hodí najmä zákazníkom, ktorí potrebujú väčšie množstvo rôznorodého grafického materiálu a nechcú platiť za jednotlivé kúsky zvlášť.

Členstvo je možné zaplatiť na dobu jedného mesiaca či roka. Cena pre jednotlivcov činí 14,5 USD za mesiac pri predplatení na jeden rok. V prípade 30-dňového predplatného sa suma zvyšuje na 29 USD. Pracovné kolektívy môžu navyše využiť akčných zliav a zakúpiť členstvo pre až 6 členov za výhodnejšie ceny. Väčším korporáciám trhovisko vytvára neverejné ponuky šité na mieru ich potrebám a požiadavkám.

Kontakt Envato

Envato Elements Pty Ltd.

Envato.elements.com
Facebook
Twitter

Recenzie Envato

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.