Doména na 1 rok ZDARMA

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Pri nákupe balíčka Webnode Mini, Štandard alebo Profi dostane zákazník...Viac o zľave

Pri nákupe balíčka Webnode Mini, Štandard alebo Profi dostane zákazník doménu na rok zadarmo. Skryť text

Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

Webové stránky ZDARMA

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O Webnode

Momentálne sídlo materskej spoločnosti Webnode AG je vo Švajčiarskom meste Zug, ale o vývoj a prevádzku sa stará Webnode CZ, s.r.o. so sídlom v Brne na adrese Hlinky 998/70. História Webnode siaha už do roku 1998, kedy vznikla brnenská spoločnosť Westcom, s.r.o. s výhradne českým zakladateľom.

V roku 2008, po dvoch rokoch od nápadu, vydali svoju službu webnode.com na český i globálny trh a prezentovali ju napríklad na štart-upovej konferencii The Next Web v Amsterdame, kde sa im v konkurencii 24 startupov podarilo dostať do druhého kola.

O kvalite ich služieb svedčí to, že v októbri 2017 slávili dosiahnutí 30 miliónov užívateľov po celom svete, ktorí si mohli vytvoriť stránku s 2 verziami WYSIWYG editoru preloženým do 29 svetových jazykov. V tom čase mali 98 zamestnancov. Do začiatku roka 2021 počet užívateľov narástol na viac ako 40 miliónov a editor podporuje viac ako 40 svetových jazykov.

Vďaka svojej veľkosti teraz môžu sami investovať do iných startupov. Napríklad v roku 2017 kúpili taktiež brnenskú firmu Touch Art vyvíjajúcu mobilné aplikácie pre Android a Apple produkty. To im má okrem iného pomôcť urýchliť vývoj ich mobilných aplikácií.

Druhá verzia editora, dostupná od roku 2016, je zameraná na vizuálnu stránku na úkor dlhých textov a na jednoduchosť. Oproti prvej verzii preto paradoxne zmenšuje možnosti pri editácii šablóny len na možnosti, ktoré dávajú zmysel zo stránky dizajnu. Napríklad nie je možné ľubovoľne meniť farby, aby nedošlo k nevhodnej kombinácii farieb, všetky odkazy budú mať jednotný štýl a podobne.

Firma sa v poslednej dobe zameriava na zrýchlenie a zjednodušenie e-shopu, ktorý je možné ich systémom vytvoriť. Novinkou je napríklad administrácia internetového obchodu cez mobilný telefón, čo sa hodí najmä pre kontrolu a správu objednávok alebo úpravu produktov a ich cien. Pribudla tiež možnosť použiť varianty produktov, napríklad podľa veľkosti, farby alebo chuti.

V internetových recenziách panuje zmätok ohľadom toho, či Webnode podporuje SSL a teda dokáže generovať zabezpečené stránky. S touto otázkou sme sa obrátili na podporu Webnode, ktorá nám oznámila, že Webnode SSL podporuje a “všetky vytvorené webové stránky sú automaticky zabezpečené“. Používatelia služby teda o bezpečnosť svojich stránok v tomto ohľade nemusia mať žiadne obavy.

Produkty a služby Webnode

Vo Webnode je možné vytvoriť:

 • blog,
 • osobné stránky,
 • firemné prezentácie a tiež
 • internetový obchod.

Základné stránky na doméne niečo.webnode.com sú zadarmo, ale ak chcete vlastnú doménu, viac priestoru, väčší prenos dát, emailové schránky atď., musíte zvoliť jeden zo spoplatnených balíčkov Limited, Mini, Štandard a Profi.

Vďaka týmto balíčkom budete mať možnosť využívať nasledovné funkcie:

 • formuláre,
 • štatistiky návštevnosti,
 • videá na pozadí,
 • Google Analytics,
 • registráciu užívateľov,
 • jazykové verzie stránok a
 • zálohovanie webu.

Ich editor ponúka veľa šablón špecializovaných tiež pre jednotlivé profesie, napríklad kaderníkov, farmárov, stolárov, architektov a podobne.

Novinky na Webnode

 • Koniec 2020 – Firmu Webnode kupuje belgická webhostingová firma team.blue za rádovo jednotky miliárd českých korún.
 • 11.3.2020Telefonická podpora Webnode je vrámci prevencie šírenia koronavírusu COVID-19 na niekoľko dní nedostupná. Na urgentné otázky je možné využiť správy na Facebooku.
 • 29.8.2019 – Webnode vydal mobilnú verziu svojho editora webových stránok. Preto teraz môžete editovať svoje stránky aj na cestách jednoducho z mobilu. Editácia e-shopov v mobilnom editore zatiaľ nefunguje, ale aj na tejto možnosti tím zamestnancov Webnode pracuje.
 • 8.7.2019 – slovenské e-shopy od Webnode odteraz podporujú pridávanie zliav, zľavových kupónov a dopravy zdarma a možnosť pridania poznámky k objednávke.

Ďalšie novinky aj zaujímavosti z iných hostingových spoločností, nájdete v sérií Hostingové novinky portálu WebhostingCentrum.

Kontakt Webnode

Sídlo:
Webnode AG
Gartenstrasse 3
6304 Zug
Švýcarsko

Vývoj a prevádzka:
Webnode CZ s.r.o.
Hlinky 70
603 00 Brno
Česká republika

Webnode.sk
Webnode.sk blog
Facebook
Twitter

Recenzie Webnode

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.