Zľava 21 % | Predĺženie .EU domény

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Predĺženie registrácie domény .EU za akciovú cenu iba 4,4 €...Viac o zľave

Predĺženie registrácie domény .EU za akciovú cenu iba 4,4 € bez DPH / rok. Skryť text

Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O Forpsi

Na poli hostingových služieb v Slovenskej republike existuje len málo spoločností, ktoré by svojim významom mohli konkurovať firme Forpsi. Jej história sa začala písať už pred viac ako 20 rokmi a napriek zmene vlastníkov si dlhodobo udržuje svoje postavenie. Materská firma slovenskej dcérskej firmy stále sídli v juhočeskej dedinke Ktiš, kde prevádzkuje svoje datacentrum. Okrem klasického webhostingu sa v posledných rokoch zaoberá aj rozvojom cloudových služieb.

Ponuka spoločnosti pokrýva všetky služby, ktoré by zákazník mohol od poskytovateľa hostingu vyžadovať. Balíčky sú navrhnuté s ohľadom na potreby a požiadavky rôznych skupín záujemcov. Na svoje si tak prídu ako prevádzkovatelia osobných stránok a blogov aj firmy s tisíckami návštevníkov denne. Opomenúť nemožno ani vlastného e-mailového klienta a širokú paletu dostupných domén.

Existencia FORPSI je pevne spätá s osobou zakladateľa Jozefa Grilla, ktorý v súčasnej dobe riadi konkurenčnú spoločnosť WEDOS. Firma vznikla pod názvom P.E.S. Consulting roku 1997 v Prahe, odkiaľ sa presťahovala do juhočeskej dedinky Ktiš, kde má dodnes svoje sídlo. Keďže v tom čase bola ponuka internetových služieb pomerne obmedzená, nie je divu, že sa spoločnosť čoskoro zaradila medzi najvýznamnejších poskytovateľov hostingových služieb. INTERNET SK, s.r.o. prevádzkujúca značku Forpsi na Slovensku je dcérska spoločnosť akciovej spoločnosti INTERNET CZ založenej v roku 2002 a obom sa dodnes darí ďalej navyšovať počty spokojných zákazníkov.

Prelom nastal v roku 2005, kedy sa všetky spoločnosti zastrešené značkou FORPSI stali súčasťou talianskeho koncernu ARUBA. Prílev zahraničného kapitálu umožnil prevratný rozvoj spoločnosti, zavedenie najmodernejších technológií a dokončenie výstavby moderného datacentra. V roku 2007 došlo k zlúčeniu značiek P.E.S. Consulting a INTERNET CZ v jednu spoločnosť, ktorá vystupuje pod obchodným menom FORPSI.

Na dominantnú pozíciu FORPSI na českom webhostingovom trhu sa toho veľa nezmenilo dodnes. Za zmienku stojí hneď niekoľko prvenstiev a významných ocenení, ktorých firma dosiahla:

Datacentrum FORPSI

Rozhodnutie o výstavbe nového datacentra v juhočeskej Ktiši padlo už v roku 2004. Hlavným dôvodom bolo masívne rozšírenie nových technológií a nevyhovujúce kapacita skoršie infraštruktúry. Už o rok neskôr bola nová budova slávnostne uvedená do prevádzky. Na viac ako 1 500 m2 je miesto pre umiestnenie až 5 000 serverov.

Datacentrum FORPSI patrí k najmodernejším prevádzkam v Európe. Je súčasťou nadnárodnej siete dátových centier patriacich pod značku ARUBA. Okrem Českej republiky poskytuje svoje služby tiež zákazníkom zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Postupne dochádza k výstavbe ďalších centier po celej Európe, pričom cieľom je vytvoriť vzájomne prepojenú sieť zahŕňajúcu celý kontinent.

Základnou požiadavkou je zabezpečenie dostupnosti služieb. Preto sú kľúčové technológie navrhnuté redundantne, ich výpadok teda automaticky neznamená obmedzenie dostupnosti služieb. Chladenie serverov je napojené na zálohované okruhy, každá zo sál je potom chladená úplne samostatnou jednotkou. V niekoľkých sálach sa využíva aj tzv. free cooling, kedy vzduchotechnika privádza chladnejší vonkajší vzduch, ktorý celú miestnosť ochladzuje.

Na podobnom princípe stojí aj napájanie elektrickou energiou. Každý server je pripojený k dvom napájacím vetvám tak, aby pri nehode jedného zdroja ten druhý udržal všetky zariadenia v chode. Internetové pripojenie je zabezpečené vlastnou dátovou trasou k chrbtovým sieťam a jeho rýchlosť dosahuje 1Gbps.

Produkty a služby Forpsi

Webhosting
Základ ponuky Forpsi samozrejme spočíva vo webhostingu. Vybrať možno jeden z troch vopred navrhnutých balíčkov (EASY, ADVANCED, PROFESSIONAL), ktoré sa líšia cenou aj rozsahom ponúkaných služieb. Jednotlivé služby sa od seba líšia najmä počtom databáz a podporovaných aliasov. Kým služba EASY ponúka len jeden od každého, balíček PROFESSIONAL sprístupňuje až 5 databáz a 15 aliasov. Svojho favorita tak nájde ako prevádzkovateľ osobného webu, tak aj omnoho náročnejšia korporácia alebo e-shop.

Priestor pre web je u všetkých variant neobmedzený, samozrejmosťou je možnosť zriadenia vlastného e-mailu a zákaznícka podpora 24/7. K dispozícii je tiež automatický inštalátor aplikácií založený na Linuxe. U vyšších skupín sú potom k dispozícii štatistické nástroje umožňujúce analýzu návštevnosti webu. V cene balíka je tiež zahrnuté aj zriadenie vlastnej domény.

Classic VPS
Nie všetkým pripadá ponuka štandardného webhostingu dostačujúca. Pre týchto zákazníkov má Forpsi v rukáve virtuálne servery. Aj tu sa uplatňuje balíčkové riešenie, pričom ponuka teraz zahŕňa štyri druhy serverov podľa veľkosti. Najlacnejší server ponúka 1 CPU, 1 GB RAM a 20 GB SSD úložisko, zato ten najdrahší 4 CPU, 8 GB RAM a 120 GB SSD úložisko. Prechod z nižšej varianty na vyššiu je možný kedykoľvek. U troch vyšších balíčkov je navyše možné vyberať medzi šablónami založenými na systéme Linux a Windows. Treba podotknúť, že sa nejedná o VMS, v cene je teda iba zriadenie a základná konfigurácia servera. O jeho správu sa musí postarať samotný klient.
Dedikované servery
Pomyselným vrcholom ponuky sú dedikované servery určené najnáročnejším klientom. Ponuka obsahuje štyri varianty podľa nárokov zákazníka. Zatiaľ čo u najlacnejšieho balíka je pripojenie 100 Mbps agregované v pomere 1:10, u vyšších stupňov je už táto rýchlosť plne v službách jediného zákazníka. Dva najvyššie balíky umožňujú podľa ľubovôle konfigurovať hardwarové vybavenie a podľa potreby ho ďalej rozširovať. Zákazníci, ktorí nemajú záujem budovať vlastné riešenia, môžu zvoliť službu Managed server, u ktorého sa o zavedenie a správu starajú zamestnanci Forpsi.
Server housing
Mnoho významných firiem zakúpilo vlastné servery, ale rieši problémy s ich umiestnením. Pre bezproblémovú prevádzku je totiž potrebné zabezpečiť optimálne podmienky a údržbu. Prečo teda nevyužiť službu server housing a neumiestniť vybavenie do datacentra Forpsi? Treba podotknúť, že poskytovateľ služby sa stará iba o zabezpečenie pripojenia, chladenie a technický dohľad. Všetko ostatné je plne v rukách majiteľa servera.
CMS hosting a WP ready
Ponuka Forpsi obsahuje okrem klasického webhostingu tiež tzv. CMS hosting. Jeho zaobstaraním získava zákazník automaticky aj prístup do redakčných systémov WordPress, Joomla prípadne Drupal podľa výberu. Nie je tak nutné tráviť dlhé minúty inštaláciou potrebných modulov a aplikácií, všetko je nastavené už pri nákupe. CMS hosting samozrejme podporuje všetky benefity klasického webhostingu, ako sú neobmedzené databázy, podpora 24/7 a zálohovanie.

Vzhľadom k obľube redakčného systému WordPress ponúka spoločnosť Forpsi tiež osobitný balík WP ready. Jeho prostredníctvom zákazník získa predinštalovaný a nakonfigurovaný WordPress s neobmedzenou škálou šablón a nastavení. Súčasne je možné objednať aj e-maily a webové prezentácie.

Cloudové služby
V roku 2013 bol zahájený rozjazd samostatného projektu Forpsi Cloud. Určený je pre firmy od menších startupových projektov až po veľké koncerny vyžadujúce veľa zdrojov i širokú podporu. Škála cloudových služieb zahŕňa okrem klasických privátnych aj verejných serverov tiež správu domén, monitoringové služby, prípadne zálohovanie. Zákazník môže podľa ľubovôle zvoliť jedno z datacentier spoločnosti Aruba, ktoré poskytne potrebnú infraštruktúru.
E-mailový klient
Čo by to bolo za hostingové riešenia bez vlastného e-mailového klienta? Forpsi umožňuje vytvoriť až 5 schránok s kapacitou 1 GB pre každú z nich. Samozrejmosťou je prístup cez webové rozhranie aj aktívna antivírusová kontrola prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty. Množstvo schránok možno plynulo navyšovať v súvislosti s meniacimi sa potrebami.
Domény
Už v úvode sme spomenuli, že Forpsi drží prvenstvo v počte registrovaných domén v ČR. Niet divu, pretože ponuka je skutočne široká. Samozrejme nechýba obligátne .sk , .cz, .org alebo .com. Fajnšmekri však môžu siahnuť aj po oveľa špecifickejších kúskoch, ako sú napríklad .center, .clothing alebo .florist.

Kontakt Forpsi

INTERNET SK, s.r.o.
Palisády 33
811 06 Bratislava
Slovenská republika

Forpsi.sk
Facebook
Twitter

Recenzie Forpsi

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.