Zľava 10% na prémiové balíčky Wix

Zľavový kupón Neobmedzená platnosť
Ušetřete 10 % na jakémkoli ročním prémiovém plánu kromě Combo...Viac o zľave

Ušetřete 10 % na jakémkoli ročním prémiovém plánu kromě Combo a Connect Domain. Akce platí pro první upgrade a pouze pro první rok. Skryť text

TAKE10 Použiť kód
100 % Úspešnosť

Webové stránky ZDARMA

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O Wix

Tvorba webových stránok nebola asi nikdy v histórii jednoduchšia. Preč sú doby, kedy boli jedinci bez pokročilejších znalostí odsúdení k nákupu drahých služieb skúsených kodérov. Už začiatkom tretieho tisícročia sa na trhu objavili firmy, ktoré svoje podnikanie zasvätili vývoju jednoduchých, masovo použiteľných editorov webových stránok. Svoje nezastupiteľné miesto má medzi nimi aj spoločnosť Wix.com.

Príbeh Wix.com sa začal písať v roku 2006 v izraelskom Tel Avive. Skupina vývojárov na čele s Avishaiom Abrahamimom, Nadavom Abrahamimom a Giorom Kaplanom predstavila inovatívne riešenia pre tvorbu webových stránok. Jeho hlavná devíza spočívala v možnosti vytvárať jednoduché aj pokročilejšie stránky pomocou “Drag and Drop” systému. Odpadla tak nutnosť zložitého kódovania, kde každá maličká chyba môže spôsobiť malér. Už o rok neskôr spoločnosť predstavila betaverziu svojho systému na platforme Adobe Flash.

Mladým vývojárom sa podarilo veľmi rýchlo nájsť pre svoj projekt investorov, ktorí ich snaženie podporili sumou presahujúcou 10 miliónov dolárov. Už v roku 2011 tvorilo základňu Wix.com viac ako 8,5 miliónov aktívnych užívateľov. Keď v roku 2012 došlo k nahradeniu zastaranej Adobe Flash technológie systémom HTML5 počet užívateľov znovu výrazne vzrástol a o rok neskôr už komunitu tvorilo vyše 34 miliónov aktívnych účtov. Firma postupne pridávala ďalšie funkcionality – podporu mobilných aplikácií, možnosť zdieľania užívateľských dát či podporu JavaScriptu.

O tom, že v súčasnej dobe patrí Wix.com na špicu poskytovateľov webových služieb svedčia nasledujúce údaje:

 • 154 miliónov používateľov spolu,
 • 413 000 platených webov,
 • 332 000 užívateľov z oblasti e-commerce,
 • 22 miliónov mobilných stránok,
 • cez 44 000 stiahnutých aplikácií z Wix App Market,
 • 45 000 nových užívateľov denne.

Ceny služieb

Wix.com možné využívať zadarmo po časovo neobmedzenú dobu. Verzia zdarma je však považovaná za testovaciu, jej cieľom je predstaviť službu nerozhodnutému zákazníkovi. V zásade umožňuje iba založenie osobných webových stránok na novej doméne, výber z niekoľkých šablón a základné nástroje tvorby dizajnového webu.

Pokročilejšie služby pre osobné i firemné stránky je nutné zakúpiť v podobe jedného z predpripravených balíčkov (v ich terminológii “plánov”). Ceny sa pohybujú od 4,5 do 24,5 eur mesačne u osobných webov a od 17 do 35 eur mesačne u e-commerce. Od zvoleného plánu sa odvíja dostupné nástroje, výkon, maximálny prenos dát aj voľné miesto. Plány je možné podľa ľubovôle meniť, rovnako tak je možné predplatiť na celý štvrťrok alebo rok v cenovo výhodnejšom režime.

Ďalšie zdroje:
Wix, Wikipedia.

Produkty a služby Wix

Paleta služieb Wix.com sa počas uplynulých 14 rokov výrazne rozrástla. Spoločnosť už od začiatku stavala na bohatej ponuke funkcionalít a možností, ktoré uspokojujú rozmanité potreby prevádzkovateľov webových stránok. Aj preto existuje hneď päť rozsiahlych modulov poskytujúcich skutočne komplexný servis.

Wix Editor
Jadro podnikania a historicky najstarší modul predstavuje Wix Editor. Jedná sa o jednoduchý nástroj pre tvorbu webových stránok. Zákazník dostane k dispozícii prázdny priestor a viac ako 500 šablón, z ktorých môže od piky vybudovať svoju prezentáciu. Rovnako je ale možné využiť vlastné nápady a riešenia. Stránky sú optimalizované pre mobilné telefóny, oplývajú modernými scrollovacími efektmi a podporujú pokročilé funkcie pre vzhľad, galériu médií aj neobmedzenú škálu fontov. Aj napriek veľkému množstvu možností si Wix Editor stále zachováva svoju jednoduchosť, na ktorej ostatne firma svoje podnikanie postavila.
Wix ADI
Doba je rýchla a rade zákazníkov sa nechce plytvať drahocenný čas prácnym budovaním nových stránok. Práve pre nich je určená služba Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Stačí odpovedať na niekoľko otázok, načrtnúť rámcovú predstavu o podobe webu a umelá inteligencia v priebehu niekoľkých desiatok minút vytvorí unikátne personalizované stránky. Tie sú hneď po vytvorení odovzdané do rúk svojho majiteľa, ktorý ich môže ďalej podľa potreby upravovať a meniť.
Corvid
Wix.com sa snaží okrem koncových zákazníkov nalákať tiež aktívnych užívateľov, ktorí sa so svojimi stránkami radi hrajú. Postarať sa o to má otvorená platforma Corvid, ktorá umožňuje vývojárom dynamicky prenášať obsah databáz na web, spravovať používateľský obsah – skrátka vytvárať interaktívnu prezentáciu. Základom služby je jednoduchý editor, ktorý je možné využiť v spojení s vlastnými nástrojmi aj kódmi. Jednoduché pripojenie a ovládanie API vytvára z platformy Corvid optimálne prostredie pre pokročilejších užívateľov.
Webové funkcie
Okrem editorov a vývojárskych nástrojov ponúka Wix.com tiež celú radu doplnkových služieb podobne ako ostatné webhostingové spoločnosti. Samozrejmosťou je možnosť zakúpiť vlastnú doménu, prípadne previesť už vlastnenú. Webový hosting a profesionálny e-mailový klient sú poskytované ako služby zadarmo. Wix.com taktiež ponúka pomerne bohatú paletu marketingových a analytických nástrojov, prostredníctvom ktorých je možné monitorovať dosah stránok. Klienti z podnikateľskej sféry iste ocenia aj možnosť tvorby databázy kontaktov a živý chat, prostredníctvom ktorého môžu ľahko a rýchlo komunikovať so svojimi zákazníkmi.
Podnikateľské nástroje
Online podnikanie dnes zažíva obrovský boom a prakticky neexistuje odvetvie, ktoré by sa na internet ešte aspoň čiastočne nepresunulo. Wix.com preto svojim klientom ponúka škálu podnikateľských modulov a nástrojov, ktoré im s ich podnikaním výrazne pomôžu. Ide o nasledujúce riešenia:

 • Wix Stores – pre e-shopy, zobrazenie produktov a ich popisu, podpora rady platobných spôsobov, tvorba kupónov a vernostných programov;
 • Wix Bookings – rezervačný systém synchronizovaný s kalendárom a e-mailom;
 • Wix Blog – správa a vedenie blogu;
 • Wix Music – prispôsobiteľný prehrávač hudby, priestor pre predaj vlastnej hudby bez sprostredkovateľských poplatkov;
 • Wix Photography a Wix Video – zabezpečená galéria, možnosť propagácie a predaja snímok;
 • Wix Events – poznámky, vstupenky a zoznamy hostí pre usporiadateľov spoločenských a kultúrnych podujatí;
 • Wix Restaurants – tvorba vlastného menu a rezervačný systém pre reštaurácie.

Profesionálne marketingové nástroje umožňujú sledovať vývoj návštevnosti stránok, odhaliť slabé miesta a odstrániť ich. Škála Wix.com zahŕňa SEO, e-mailing, nástroje pre sociálne siete a registračné formuláre k odberu. Ich prostredníctvom je možné podľa potreby nastaviť všetky aspekty, ktoré je nutné na ceste k úspešným webovým stránkam pokryť.

Kontakt Wix

Wix.com Ltd.
40 Namal Tel Aviv St.
Tel Aviv
Izrael

Wix.com
Wix.com blog
Facebook
Twitter

Recenzie Wix

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.