E-shop na platforme Webareal na 15 dní ZADARMO

Akcia | Zľava Neobmedzená platnosť
Eshop na platforme Webareal na 15 dní ZADARMO. Bez akýchkoľvek...Viac o zľave

Eshop na platforme Webareal na 15 dní ZADARMO. Bez akýchkoľvek záväzkov. Skryť text

Použiť zľavu
100 % Úspešnosť

O Webareal

Začiatok nového tisícročia bol po celom svete v znamení zakladania firiem pôsobiacich v oblasti webdesignu. Nové technológie a rozšírenie internetu i do zapadlejších kútov sveta umožnili vznik nových firemných aj osobných stránok. Takýto vývoj si však žiadal potrebnú expertízu, znalosti a vybavenie. O to sa postarali webhostingové spoločnosti. Medzi nimi aj Bohemiasoft – prevádzkovateľ služby Webareal.sk.

Dejiny spoločnosti Bohemiasoft sa začali písať v roku 2008 v Českých Budějoviciach. Už od začiatku svojho pôsobenia sa venuje poskytovaniu webhostingových služieb a vlastných riešení pre online prezentácie, e-shopy a ďalšie služby, ktoré v tom čase zažívali prvú vlnu masívneho vzostupu. Už o štyri roky neskôr hlásila firma pokrytie trhov v Českej republike, na Slovensku a niekoľkých ďalších štátoch východnej Európy.

Firma zastrešovala niekoľko služieb fungujúcich pod vlastnými označeniamiWebareal.sk, Zombeek.sk a Eshop-rychlo.sk. Každá z nich sa zaoberala odlišnými činnosťami v oblasti webdesignu a dohromady tvorili funkčný celok. V roku 2016 došlo k osamostatneniu platformy Eshop-rychlo.sk, ktorá rodinu Bohemiasoft opustila. Spoločnosť sa rozhodla vytvoriť vlastnú identitu, a tak v súčasnej dobe existuje hneď niekoľko služieb označených “areál” – Webareal pre tvorbu internetových obchodov, Shopareal pre tvorbu menšieho e-shopu na akomkoľvek webe, Dropareal pre dropshippingové projekty alebo Kasareal zaoberajúce sa riešením českého EET.

Webareal.sk zostal po odchode platformy Eshop-rychlo.sk jedinou službou rodiny Bohemiasoft zameranou na tvorbu internetových obchodov. Cieli na potreby všetkých podnikateľov, najmä menších a stredných firiem, ktoré môžu využívať širokú škálu funkcií za dostupné ceny. Dôraz je kladený najmä na jednoduchosť vo všetkých krokoch – od založenia e-shopu cez správu objednávok a marketing až po úspešné doručenie tovaru koncovému zákazníkovi.

Webareal.sk si za dobu svojej existencie pripísal rad úspechov, medzi ktoré patrí najmä skutočnosť, že spravuje viac ako 6 500 aktívnych internetových obchodov, čím sa radí medzi najväčších poskytovateľov týchto služieb v Českej republike a na Slovensku.

Produkty a služby Webareal

Už z povahy veci je Webareal.sk pomerne komplexný. Pokrýva škálu rôznorodých funkcií a čiastkových služieb, ktoré vlastníci e-shopov potrebujú na úspešné dosiahnutie svojich cieľov. Vytvorenie internetového obchodu prebieha v niekoľkých krokoch, na ktorých konci by mal stáť funkčný web, na ktorom zákazníci nájdu presne to, čo potrebujú. Tieto čiastkové kroky sú súčasťou nasledujúcich podkapitol.

Založenie obchodu a grafický dizajn
Základné stavebné kamene internetových obchodov spočívajú v hostingu a doméne, ktoré je možné zaobstarať priamo cez Webareal.sk bez nutnosti zapojenia tretej strany. Majiteľ internetového obchodu dostane k dispozícii 5 GB voľného miesta, neobmedzený dátový prenos a možnosť založiť až 5 samostatných e-mailových adries pre potreby komunikácie so zákazníkmi. Všetky zmeny možno vykonávať v jednoduchej administrácii umožňujúci zásahy do stránok aj v priamej prevádzke.

Grafické prevedenie predstavuje jadro každého moderného webu. Webareal.sk má pre tieto príležitosti 23 predpripravených šablón. Sú tematicky navrhnuté s ohľadom na najčastejšie zameranie internetových obchodov. Prednastavený vzhľad možno podľa ľubovôle editovať v CSS editore, takže každý zákazník môže dosiahnuť štýlu zodpovedajúcemu jeho vkusu a požiadavkám. Šablóny sú responzívne a vhodné na prezeranie tak z počítačov, ako aj z mobilných zariadení. S výberom konkrétneho vzhľadu pomôžu filtre.

Marketingové nástroje
V okamihu založenia e-shopu na Webareal.sk získava zákazník do rúk potrebné marketingové nástroje. Ide najmä o možnosť tvorby najrôznejších kampaní, zľavových kupónov či vernostných kariet pre VIP zákazníkov. Samozrejmosťou sú tiež blog umožňujúci pôsobiť na návštevníkov najrôznejšími tematickými článkami či zalistovanie internetového obchodu v porovnávači Heuréka.sk.

Pre sledovanie výsledkov online marketingu sú k dispozícii analytické nástroje. Administrácia obsahuje štatistiky týkajúce sa SEO aj analýzy štruktúry návštevníkov stránok. Súčasťou prehľadu sú aj odporúčania týkajúce sa optimalizácie kľúčových slov a možností nastavenia PPC kampaní.

Administrácia
Starostlivosť o internetový obchod je najmä nekonečným sledom administratívnych činností. Služba Webareal.sk našťastie túto činnosť pomerne výrazne zjednodušuje. Za zmienku stojí možnosť prijímať platby cez väčšinu platobných brán vrátane tých netradičných, medzi ktoré patria Barion, GoPay, Paypal, ComGate alebo ThePay. Zákazník si tiež môže vyberať, či chce balík zaslať prostredníctvom Slovenskej pošty, Zásielkovne či niektorej z veľkých logistických spoločností.

Pre ľahké a rýchle vybavenie požiadaviek slúži systém pre správu a odbavenie objednávok. Umožňuje ich ľubovoľné filtrovanie, farebné odlíšenie podľa stavu či zaslanie notifikačnej SMS. Samozrejmosťou je aj podpora českého systému EET. Už pri založení e-shopu dochádza k jeho napojeniu na systém Elektronickej evidencie tržieb, ktorý je súčasne využiteľný aj pre prípadnú kamennú predajňu.

Prémiové funkcie
Škála základných funkcií je pomerne široká, ale ani to nebráni Webareal.sk ponúkať ešte niečo málo navyše za príplatok. Jedná sa najmä o garanciu 99% dostupnosti stránok a prednostnú technickú podporu. Za príplatok je možné počítať tiež s neobmedzeným voľným miestom, počtom i veľkosťou e-mailových schránok. Takisto je ponúkaná možnosť rozosielania reklamných newsletterov automaticky všetkým adresám uloženým v databáze kontaktov.

Ceny Webareal.sk

Webareal.sk razí jednoduchú cenovú politiku v podobe balíčkov. Ponuka obsahuje 4 balíčky nazvané START, STANDARD, PROFI a EXCLUSIVE v rozmedzí od 7,25 do 17,08 EUR mesačne. Platby je možné zvoliť od mesačnej frekvencie až po predplatenie služieb na celých 5 rokov s pomerne výraznou zľavou.

Prémiové funkcie a služby sa dajú dokúpiť za príplatok vo výške 47,52 EUR ročne. V Českej republike spoločnosť tiež ponúka školenia v oblasti administrácie a riadenia internetového obchodu za 990 Kč a návštevu mentora, ktorý mesačne vyjde na 2 000 Kč. Ten sa so zákazníkom podelí o svoje skúsenosti a pomôže ukázať cestu, ktorou by sa jeho projekt mohol vydať.

Kontakt Webareal

Bohemiasoft s.r.o.
Rudolfovská tř. 247/85
37001 České Budějovice
Česká republika

Webareal.sk
Webareal.sk blog
Facebook
Twitter

Recenzie Webareal

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.