Neboli nájdené žiadne kupóny ani akcie!

O VSHosting

Spoločnosť VSHosting bola založená Damirom Špoljaričom a Janom Martinů v roku 2006 v Prahe, kde sa dodnes nachádza jej sídlo. Dnes patrí medzi najvýznamnejších slovenských poskytovateľov serverových a webhostingových služieb. Za viac ako 13 rokov existencie sa jej podarilo pevne zakoreniť na českom i slovenskom trhu a získať niekoľko prvenstiv a úspechov:

  • hosťuje viac než 40% českých a slovenských e-shopov, najviac zo všetkých poskytovateľov webhostingových služieb,
  • prevádzkuje širokú sieť CDN PoPov v Európe a Severnej Amerike, čím zaisťuje vysokú rýchlosť načítania stránok odkiaľkoľvek,
  • pripravuje prvé datacentrum v Českej republike napájané jednosmerným elektrickým prúdom.

VSHosting prevádzkuje vlastné dátové centrum ServerPark, ktoré bolo postavené v roku 2015 v Prahe-Hostivaři. V priebehu roka 2019 bola dokončená finálna etapa vybavovania servermi a potrebnou technikou. V súčasnej dobe finišuje príprava výstavby DC ServerPark 2.

Spoločnosť za dobu svojej existencie získala radu referencií vďaka spolupráci s renomovanými firmami aj internetovými obchodmi. Svoje služby poskytuje napríklad spoločnostiam Pilulka.cz, Košík.cz, AAA Auto, EURONICS, Plzeňský Prazdroj, poprípade najznámejšej československej filmovej databáze ČSFD.cz.

V roku 2019 firma oznámila vstup nemeckých investorov, konkrétne investičných spoločností Pecunalta, BrainWeb Investments a Quines Capital. Majoritný podiel zostáva stále v rukách pôvodných zakladateľov, ktorí si od vstupu partnerov sľubujú rýchlejšiu expanziiu na zahraničné trhy, najmä do Nemecka.

VSHosting Datacentrá

Stavba prvého dátového centra VSHosting zvaného ServerPark bola zahájená v roku 2014 v Prahe-Hostivaři. Jednalo sa o úplne novú budovu, ktorej umiestnenie bolo zvolené s ohľadom na vysokú bezpečnosť a dobrú dostupnosť danej lokality. Už o rok neskôr bolo centrum slávnostne uvedené do prevádzky. Celková kapacita 8 000 serverov sa však začala naplno využívať až v roku 2019 po dokončení tretej etapy rozširovania centra.

V čase vzniku sa jednalo o najmodernejšiu budovu svojho typu v strednej Európe. Pripojenie datacentra k internetu zaisťujú 4 optické trasy od 4 rôznych poskytovateľov. Súčasná konektivita činí 240 Gbps, pričom ešte stále existuje priestor pre jej navýšenie.

Už v čase dostavby prvého DC ServerPark sa v hlavách vedenia spoločnosti zrodil nápad na druhé centrum s názvom ServerPark 2. VSHosting sa vo svojom pláne sústredí najmä na funkčnosť bez väčšieho dôrazu na estetickú stránku budovy. ServerPark 2 bude prvým dátovým centrom v Českej republike napájaným jednosmerným prúdom. Aj preto firma pripravuje vlastné hardvérové ​​riešenia, pretože nemôže využiť štandardne predávané servery od bežných výrobcov. Pre chladenie bude využitý freecooling. Výstavba DC 2 je v súčasnosti vo fáze tvorby technickej a projektovej dokumentácie, firma postupne hľadá vhodný pozemok a chystá žiadosť o vydanie územného rozhodnutia.

Ostatné aktivity VSHosting

VSHosting v súčasnosti pripravuje expanziu do ďalších európskych krajín. Investície nemeckých skupín predpokladajú vstup na nemecký trh, najväčšia pozornosť je však v momentálne zameraná do Poľska. Firma sa tiež výhľadovo chystá zakotviť v Maďarsku a Rumunsku.

V súvislosti s výstavbou nového datacentra poháňaného jednosmerným prúdom, pristúpila firma k vývoju vlastného hardvéru. Vďaka tomu môže navrhnúť riešenie stavané na mieru pripravovaným podmienkam a konštrukčným náležitostiam plánovanej budovy. Významnú úlohu tiež hrá zníženie nákladov na obstaranie vybavenia (odpadne “platba za značku”), ľahká servisovateľnosť z vlastných zdrojov a absencia obmedzení zo strany výrobcu. VSHosting sa skrátka v tomto smere stane vlastným pánom.

V roku 2017 firma ukončila prevádzkovanie zdieľaného webhostingu a multihostingu WebPark.cz, ktorý nahradila modernejším riešením SnackHost. Všetci prevádzkovatelia menších webových stránok a projektov môžu využívať výhody cloudových serverov za veľmi nízke ceny. Samozrejme pri súčasnom využití neobmedzeného miesta a prenosu dát.

Viac ako 10 rokov skúseností nadobudnutých v IT oblasti firma zúročila aj pri príprave aplikácie Zerops. Hlavná úloha tejto cloudovej platformy spočíva v hosťovaní internetových aplikácií. Neoddeliteľnou súčasťou je vývojová, testovacia aj produkčná infraštruktúra, ktorá umožní aplikácie aktívne vyvíjať. Vývojári môžu tiež siahnuť po štandardnej palete automatizačných a analytických programov.

Produkty a služby VSHosting

Managed Server/CLOUD
VSHosting ponúka plne spravované riešenie hostingu na fyzických i cloudových serveroch. V rámci balíka sa postará o bezstarostný prechod od iného poskytovateľa služieb, pričom technická podpora garantuje reakciu do 15 minút. Súčasťou všetkých serverov je neobmedzený prenos dát a firewall.
Managed Cluster
Majitelia väčších internetových obchodov a plánovači väčších projektov, iste ocenia balíček Managed Cluster. Poskytovateľ služieb ho pripraví úplne podľa zadania a požiadaviek klienta a jeho aplikácie a postará sa o jeho správu. VSHosting tiež zaisťuje všetky služby spojené so sieťovým zabezpečením, cloudovými systémami alebo globálnym CDN pre zrýchlenie prístupu na stránky zo všetkých miest sveta.
Managed Database
Okrem spravovaných serverov a klastrov môžete kúpiť tiež spravované databázy, o ktoré sa stará široký tím odborníkov. K dispozicii sú databázy uložené na fyzických a virtuálnych serveroch, s možnosťou vertikálneho a horizontálneho škálovania. Samozrejmosťou je aj pravidelná záloha do oddelených lokalít.
Dedicated Server
Tým najnáročnejším klientom sú určené dedikované servery. VSHosting je podľa svojich slov najväčším poskytovateľom týchto serverov v strednej Európe. Hlavný ťahák spočíva v neobmedzenej konektivite sprostredkovanej sieťou s rýchlosťou 100 Gbps. Spoločnosť tiež 24 hodín denne monitoruje stav servera a je pripravená ho v prípade náhlej zmeny potrieb zákazníka či technickej poruchy okamžite vymeniť.
Platform for Kubernetes
VSHosting svojim klientom ponúka aj navrhnutie infraštruktúry Kubernetes presne podľa ich potrieb a potrieb ich aplikácie. Neoddeliteľnou súčasťou služby je aj analýza prostredia aplikácie pre jej hladký prechod do rozhrania Kubernetes. Doplnkové služby sú poskytované formou managed služby. Balíček obsahuje tiež anti-DDoS ochranu, neobmedzené prenosy dát a voľné miesto na úložisku.
Private Cloud
Private Cloud, ktorá umožňuje vytvoriť komplexné riešenie v prostredí cloudu, sa radí medzi exkluzívne služby VSHosting. Virtuálne prostredie je ľahko spravovateľné prostredníctvom užívateľských rozhraní. Základnú paletu služieb možno ďalej doplniť cloudovým úložiskom, anti-DDoS ochranou či firewallom. Za zmienku bezpochyby stojí aj možnosť prakticky okamžitého rozšírenia systému o ďalšie servery.
Cloud Mail a Hromadný e-mailing
E-shopy, projektové štúdiá, ale aj poskytovatelia služieb iste ocenia aj ľahko škálovateľné cloudové riešenie webovej pošty. Na svoje si prídu tiež veľké spoločnosti, pretože problémom nie je ani vytvorenie desaťtisícov aliasov a domén. Dnes už bežné vybavenie predstavujú aj antispam a antivírus kontrolujúci prichádzajúcu poštu.

Funkcia Hromadný e-mailing je určená predovšetkým najmä podnikateľom využívajúcim pre svoju marketingovú propagáciu hromadných správ. SMTP server je optimalizovaný na rozosielanie veľkého množstva správ naraz. Poskytovateľ sa tiež snaží minimalizovať riziko nedoručenie e-mailu.

CDN
Prevádzkovatelia nadnárodného biznisu a veľkých e-commerce projektov si iste uvedomujú dôležitosť dobrej dostupnosti webových stránok odkiaľkoľvek na svete. VSHosting svojím bohatým pokrytím CDN PoPmi pomáha zaistiť rýchle a bezproblémové načítanie webu odkiaľkoľvek. Ďalšie lokácie navyše firma pridáva spolu s rastúcim záujmom o túto technológiu.

Kontakt VSHosting

VSHosting s.r.o.
Sodomkova 1579/5
102 00 Praha 15
Česká republika

VSHosting.sk
VSHosting.sk blog
Facebook
Twitter

Recenzie VSHosting

Zatiaľ nie sú dostupné žiadne recenzie.